2016 Kitzbühel Junior Cup

O_L

Semifinále Evropského poháru juniorů v Kitzbühelu. Závod byl kratších distancí a to: 0,5-13,3-3km a startovalo se intervalově po sobě 15s. Startoval jsem zhruba v polovině startovního pole a začal předjíždět závodníky přede mnou. Na začátku závodu začalo opět pršet a trať byla o to náročnější. Plavání šlo dobře, v depu drobné zaváhání, kolo bylo úžasné, hezky kopcovité a na mokru. Následoval možná až nečekaně dobrý běh, čtvrtý celkově a konečně jsem prodal to, co jsem odtrénoval. Takže postup do finále ze 6. místa se ztrátou pouhých 3,7s na první místo a ukázalo se, jak jsou výkony vyrovnané a nabité. Druhý den, v neděli, následoval hromadný start a ještě kratší distance 0,25-7,6-2km. Teplota vody byla na hraně neoprenu, ale zvolil jsem plavání bez neoprenu, a to stalo asi osudné pro špatné plavání, kdy jsem vylézal téměř na chvostu startovního pole. Nicméně následoval rychlý běh do depa a rychlé depo a chytil jsem první balík, kde byli takřka všichni favorité. Dvě kola jsem se snažil bojovat o lepší pozici v balíku, ale moc to nešlo. Ve třetím a posledním kole jsem se do toho opřel a dostal se na čelo balíku, jenomže než jsem se tam dostal, dva borci nám odjeli, včetně favorita Dickinsona. Do depa jsem tedy přijel orientačně kolem čtvrté pozice a vybíhal z depa kolem šesté pozice. Běh byl velice rychlý a v každém okruhu byly veliké kaluže, takže boty byly totálně promočené. Držel jsem se na osmé pozici a ve finiši ještě předběhl jednoho závodníka. Skončil jsem tedy na sedmé pozici s tím, že přede mnou byli ještě dva triatleti z USA a Kanady, takže mezi Evropany jsem skončil na 5. místě, čili veliká spokojenost. Konečně po nezdařeném mistrovství Evropy mi tělo dovolilo ukázat, co ve mně je.