Evropský pohár juniorů Tábor + Český pohár

V neděli 31.7. závodil taktéž Ondra na sprint distancích v Táboře. První závod druhé poloviny sezóny a evropský pohár juniorů na domácí půdě. Ondra měl skvělou formu a chystal se obhájit top 5 pořadí z předchozího ročníku. Sešla se větší konkurence a na startu bylo přes 75 závodníků. Ondra zaplaval suprově a vylezl hned s prvním balíkem a spolupracoval na čele balíků v cyklistice. Bohužel na 9.km upadlo sedlo a Ondra tak musel pokračovat 11km ve stoje!! I přesto, že neměl sedlo, se dokázal udržet v prvním balíku. Na 12.km pak jeden závodník vytlačil Ondru na patník uprostřed silnice a zasekla se zadní brzda…Po manuálním odbrždění už byl balík pryč. V tu chvíli už jel Ondra více jak 3km ve stoje a nebyl schopen balík zpátky dojet. V tu chvíli skončil boj o top umístění a jednalo se spíš o dokončení závodu se ctí, prostě to nevzdat! Nakonec z toho bylo 46. místo, což Ondra jako výsledek nebere a chystá se na „pomstu“ na dalších závodech 🙂

Po několika hodinách odstartoval Český pohár na stejné trati. Tento závod byl zároveň Mistrovstvím republiky v krátkém triatlonu, kde Jakub Powada obsadil krásné 3. místo v kategorii U23.