Jakub Powada

DSC_0309

Howěz

13

Výsledky


Úspěchy
:
vítěz MČR v Aquatlonu, účast na ME v Aquatlonu, člen širší reprezentace ČR v olympijském triatlonu

Cíle: nominace na OH 2020 Tokyo, úspěšná účast v závodech světového poháru Olympijského triatlonu

Kuba má jako profesionální triatlet i své osobní stránky, kde můžete najít report z každého závodu: www.triatlonostrava.com

Měl už spoustu přezdívek motorová myš, zajíček energizer, ale v poslední době je známý jako nezničitelný Howězinátor. V dětství strávil většinu času na bazéně a po maturitě mu to bylo málo, tak si přidal cyklistiku a běh.

Na začátku plavecké kariéry byly jeho hlavním stylem prsa (100m a 200m). Z tohoto období má řadu ocenění a je stále držitelem oddílového rekordu na 200m prsa. V páté třídě prodělal vážnou nemoc a půl roku netrénoval, i přesto dokázal pokračovat ve svých plaveckých výkonech. Později mu začali vyhovovat delší tratě od 400m až po neuvěřitelných 10km.

Roky na gymnáziu probíhaly konstantně: ranní budíček v 5:30, 6:00 start tréninku v ledové vodě, následoval rychlý přesun na první vyučovací hodinu a po poslední hodině zase rychle zpět na bazén. Odpolední trénink skončil v pět a začínala domácí příprava do školy. Po maturitě přišla velká změna v jeho životě. Začal studovat na Ostravské univerzitě a oslovil ho Lukáš Vrobel, jestli nechce začít s triatlonem. Začátky nebyly vůbec lehké, musel celé tělo přeorientovat z vody na souš. Tato změna ho stála hodně sil, ale jeho vůle ho hnala kupředu. Za velké podpory rodiny a skvělého tréninkového vedení jsou výsledky na vzestupu.

ucto-jk        tn-2001           domaci-optika