Veronika Andrlová

VIRB Picture

Úspěchy: medailová umístění na Olympijských distancích i distancích polovičního Ironmanu

Cíle: ½ IM pod 5 hodin

V roce 2013 poprvé absolvovala sezónu čistě jenom triatlonovou. Dříve se věnovala Modernímu pětiboji, kde byla juniorskou reprezentantkou ČR. Ale z důvodu časové náročnosti a dlouholeté přípravy s málo viditelnými výsledky se rozhodla zkusit triatlon, pro který se nadchla.

Letošní cíl byl jasně dán, zvládnout opět poloviční trať Ironmana a zlepšit si loňský čas při závodě Czechman. Ten si bohužel nesplnila díky extrémnímu vedru, které v tento den vládlo. Po zklamání se rozhodla vyzkoušet kratší tratě triatlonu a byla velice nadšená, proto do konce sezóny v kratších distancích pokračovala.

Celkově hodnotí sezónu 2015 jako překvapením pro ni samotnou, neboť zvládla kratších tratě triatlonu ve velmi slušných časech.

V dalším roce by si ráda zlepšila svůj čas pod pět hodin na poloviční trať Ironmana a ráda by absolvovala dva takto dlouhé závody. Ráda by k tomu přidala triatlonové závody českého poháru v kratších vzdálenostech.

V triatlonu našla smysl, proč stále sportovat a stal se tak pro ni další výzvou a zábavou.