Šimeček Michal

michal-s

Úspěchy:

Mistr ČR v triatlonu pro rok 2014(Dorostenec)
Mistr ČR v Aquatlonu pro rok 2015,2016(Junior)
2.místo v Závodě olympijských nadějí -Karlovy Vary
3.místo v triatlonu při letní olympiádě dětí a mládeže 2013-Zlín

 

Cíle: Můj cíl je dokázat nemožné! Zdolávat překážky a posouvat si hranice nemožného. Patřit mezi nejlepší! Být motivací a vzorem pro mladé.

Vše začalo, když byl malý kluk. Nepostál na jednom místě a jeho vybitím energie bylo plavání. Tomu se věnoval plně až do konce základní školy. Jeho hlavní disciplína byla 100m a 200m prsa. Z plavání si nejvíce cenní poháru pro nejlepšího sportovce závodu z mezinárodního utkání  ve Wiener Neustadtu. Tohoto ocenění dosáhl pod vedením trenéra Jana Šimka, který ho i dnes připlavuje na drsné plavecké podmínky v triatlonu.

Také se zajímal o triatlon, který dělal do roku 2013 jen okrajově, když měl zrovna po plavecké sezóně. Později ho triatlon začal zajímat více a od roku 2014 se mu aktivně věnuje a stal se členem reprezentace ČR. Roku 2015 měl ale zranění, když při ME v Genevě spadl na kole a zlomil si obě ruce. Hned jak to bylo možné, se zapojil zpět do tréninků a tak tedy s jednosezónním výpadkem dále pokračuje v triatlonu. Jeho zájem o triatlon vzrostl i díky trenéru Lukáši Vrobelovi, který ho dokázal nadchnout a ukázat mu směr, kterým se vydat. Michal povídá: ,,Nebýt mého kouče, nikdy bych nic nedokázal. To on mi právě nabídl být jeho svěřencem a pod jeho křídly jsem poznal to pravé kouzlo triatlonu. Za vše vděčím právě jemu.‘‘ Tak tedy od roku 2015 trénuje pod vedením Lukáše Vrobela. Společně s týmem Kerberos a hlavně kamarádem Ondrou Olšarem se zlepšuje a jde si za svými sny.