Novinky

Rok se s rokem sešel a je tady konec roku. Přejeme Vám rok 2018, aby byl plný úspěchů a pohody.

Mistrovství Evropy IM Frankfurt

Letos se ME v Ironman distancích jelo ve Frakfurtu a výsledky jsou famózní. Postarala se o to dvojce Romik a Oppy. Nezastavitelný Romik a nezničitelný Oppy se kvalifikovali na Mistrovství světa na Hawaii. Romik vybojoval ve své kategorii 5. místo. A Oppy se stal Mistrem Evropy.

Mistrem Evropy v Ironmanu

Jan Oppolzer !!!

Mistrovství Evropy v aquatlonu

Aquatlonové ME pro rok 2017 se konalo na sousedním Slovensku v Bratislavě. Konkurence byla světová, na start se postavil i čtyřnásobný mistr světa Richard Varga. Z kerberosí smečky se na start postavil Jakub a hájil české barvy a obsadil krásné 11.místo.

Poděbradský TT

Kerberosáci jsou všude a vždy jdou vidět. Na legendární poděbradském TT za přítomnosti pražícího slunce Veronika obsadila 2.místo v celkovém pořadí žen.

Supersprint v Bratislavě

Hned druhý den po závodu v Praze se Jakub a Ondra zúčastnili závodu v Bratislavě. Byl to velmi specifický triatlon. Jelo se na tři kola, 1.rozjížďky, 2.semifinále a 3.finále. Distance byly hodně krátké, začneme od začátku plavání 175m cyklistika 5km a běh 1500m. Plavání probíhalo v bazénu. Cyklistika byla velmi technicky náročná, jezdilo se na most, přes něj na otočku a zpět. Běh byl rozdělen na tři kola po 500m. V závěrečném finále si to rozdalo nejlepších 12 chlapů. kluci obsadili 2. a 6. místo.

Aquatlon v Praze

Aquatlon v Praze byl poslední závod českého poháru. Závodu se zúčastnila jen malá část a to v zastoupení Kuby a Lukáše. Začalo se plaváním na 400 metrů a poté se přešlo do nedalekého parku, kde se uskutečnila běžecká část. Plavecká část měla klidný průběh, ta pravá zábava začala až na běhu. Jakub bojoval vpředu o celkové pořadí a Lukáš bojoval o umístění ve své kategorii. Lukáš po velkém boji vybojoval 1. místo v kategorii. Jakub po náročném běhu obsadil 2. místo. Oba chlapi díky skvělým výkonům ovládli celkové pořadí v českém poháru. Díky kluci a jen tak dál.

Aquatlon v Jablonci nad Nisou

Druhého aquatlonového závodu jsme se zúčastnili  v Jablonci. Do boje po soustředění se dal jen Jakub a Lukáš.

Závod se konal hned následující den po návratu ze soustředění na Mallorce. Bohužel se letošní závod nekonal na atletickém oválu, ale na louce hned vedle bazénu. Plavecká část byla stejná jako vždy. Plavalo se na 400 metrů na krátkém bazénu. Následoval velmi krátký přesun ven na louku a za dvě hodiny po odplavání se začaly startovat první rozběhy. Hned při rozklusáni Jakub s Lukášem věděli, že to nebude ono. Byli unaveni z cestování a z intenzivního tréninku na soustředění. Ale i tak nechtěli nikomu dát nic zadarmo, a bili se do posledních metrů. Nakonec Jakub skončil na třetím místě a Lukáš ve své kategorii na prvním místě. Takže kluci dobrý to bylo!

Jizerská 50

Tento legendární závod jsme nemohli podcenit a pořádně jsme se na něj připravili. Absolvovali jsme v lednu týmové soustředění v Srní. Hlavní náplní tohoto soustředění byly samozřejmě běžky, ale také jsme každý den plavali na hotelovém bazénu a absolvovali nordick wolking v místních lesích. Týden před závodem jsme si rezervovali ubytování hned vedle závodu a najížděli jsme závěrečné kilometry přímo na trati.

Samotný závod měl úžasnou atmosféru, protože to byla jubilejní 50tá Jizerská 50. Na start se postavily největší hvězdy českého běžkování a více než 6 tisíc nadšenců. Většina týmu startovala z druhé vlny. Počasí přálo skvělým podmínkám a rychlým časům, časově jsme se všichni drželi pod 3 hodiny.

Sezóna se rozjíždí  a Kerberosáci nenechávají nic náhodě a tvrdě se připravují na sezónu 2017.

Rok 2017 začínáme velkým týmovým závodem a to Jizerská 50. Možná si říkáte, jsou to triatlonisti a jezdí na běžkách, ale v rámci všeobecné přípravy jsou běžky skvělá věc. Jak na fyzičku, tak i na zlepšení silové vytrvalosti a také je super vyzkoušet i něco jiného.

V březnu a dubnu jsou naplánované dvě soustředění v teple. První na Kanarských ostrovech a druhé bude na Mallorce. Už se všichni moc těšíme.